Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

TESERVIS, 3+1 delar, nysilver, trol England, 1900-talets första hälft.

Tekanna med handtag och knopp i svärtat trä, sockerskål med hänklar, gräddkanna. Godronnerad dekor. Tekanna på värmeställ med godronnerad dekor samt knopp i skuret svärtat trä i form av en blomma. H 9-35. Stämplad.

Slitage. Anlöpningar. Mindre ytskador. Smärre bucklor på en av tekannorna.

Lähtöhinta
1 500 SEK