KOPPARSTICK, 5st, bla efter Peter Paul Rubens Rubens och Tenier, 1700-tal varav ett trol tid 1800-tal.

3 st - "Ovidius metamorfoser lib XIV", efter målning av Francois Le Moine (Moyne), Massaker av de oskyldiga, efter Peter Paul Rubens, "Michael, et Angeli eius praeliabantur cum Dracone". Bildstorlek 57 x 58,5, bladstorlek 14,2 x 49,6, bladstorlek 50,7 x 31,7. 2 med pastorala landskap - " Les nappes d'eau" och "La naissante aurore" efter målning av Tenier, bildstorlek 41,5 x 51 resp 37 x 50,5,

Ej examinerad ur ram. Gulnade. Fläckar. Veck. Skador. Beskurna. Ett blad med vertikalt veck.

Lähtöhinta
3 500 SEK