Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Peter Paul Rubens

(Flandern, 1577-1640)
Peter Paul Rubens
(Flandern, 1577-1640)

PETER PAUL RUBENS, efter, olja på uppfodrad duk. 16/1700-tal.

Nedtagandet från korset. 110 x 90.

Uppfodrad duk. Lagningar. Retuscher. Repa.

Muut tiedot

Peter Paul Rubens "The elevation from the cross" är en tredelad altartavla i Antwerpen. Auktionens målning är en spegelvänd bild av altartavlans mittparti och troligen utfört efter ett grafiskt blad.

Lähtöhinta
25 000 SEK