PUDERDOSA, sterlingsilver, Modell 278, Sigvard Bernadotte för Georg Jensen Danmark.
Margeritdekor, spegel på lockets insida. Signerad Sigvard, svenska importstämplar. Modellnr 278. Diameter 8,3.
Slitage, repor, lås skadat.