Kellot
290070

VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, urtavla märkt Aug Andersson, Lund. 1900-talets första hälft.

Förgylld och bronserad, skuren dekor, krönande urna, emaljurtavla med arabiska siffror. Pendel finns. H 95.

Ej funktionstestad. Smärre dekorskador. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK