MATTA, rölakan, sign. RC (sannolikt Rakel Carlander), 1900-talets mitt, ca 243x170.

Mattan indelad i blå- och gråmelerade rutor.
Broderad signering.

Sedvanligt slitage, smärre fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK