Tilaa uutiskirjeemme

29147
PARTI PORSLIN, ca 20 delar, 1900-tal, Sverige, England samt Tyskland.
Parti porslin, ca 20 delar, 1900-tal, sverige, england samt tyskland.

Kaffekoppar med fat, 6 st, ett extra fat medföljer. Dekor i rött, svart och guld. Lidköping Forseth. Servisen formgiven av Einar Forseth. Kaffekoppar med fat, 4 st, 2 extra fat medföljer. Dekor av rosa rosor samt guldbård. Johnson Bros. Kaffekoppar med fat, 9 st, ett extra fat medföljer. Bård av blomsterslingor i guld mot grå grund. Bavaria Tirschenreuth. Skål med polykrom dekor av blomsterfång. Konturerad kant med förgylld bård. Rosenthal Chippendale. Diam 21.

Krackelering. Slitage. Enstaka sprickor och nagg. Lagning.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
500 SEK