PARTI PORSLIN, ca 20 delar, 1900-tal, Sverige, England samt Tyskland.

Kaffekoppar med fat, 6 st, ett extra fat medföljer. Dekor i rött, svart och guld. Lidköping Forseth. Servisen formgiven av Einar Forseth. Kaffekoppar med fat, 4 st, 2 extra fat medföljer. Dekor av rosa rosor samt guldbård. Johnson Bros. Kaffekoppar med fat, 9 st, ett extra fat medföljer. Bård av blomsterslingor i guld mot grå grund. Bavaria Tirschenreuth. Skål med polykrom dekor av blomsterfång. Konturerad kant med förgylld bård. Rosenthal Chippendale. Diam 21.

Krackelering. Slitage. Enstaka sprickor och nagg. Lagning.

Auction closed
500 SEK
The auction is closed.