Birger Simonsson

(Ruotsi, 1883-1938)
Birger Simonsson
(Ruotsi, 1883-1938)

SIMONSSON, BIRGER, olja på duk, signerad och dedikation daterad 1927 a tergo.

Fartyg vid strand. 38 x 46.

Hål och slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK