STEKFAT SAMT 4 SKÅLAR, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Avlångt stekfat med snedställda hörn resp runda skålar. Dekor i underglasyrblått av man med oxe. L 32 resp diam 11.

Slitage, tillverkningsdefekter, smärre nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK