293855

ELDHUNDAR, ett par, brons, renässansstil, 1900-talets första hälft.

Dekor av antikiserande stående man resp kvinna med fågel. Fot med dekor av delfiner, putti, maskaroner och girlander. Baktill stödben i smidesjärn. H 65.

Slitage. Fläckar. Repor.

Lähtöhinta
12 000 SEK