Egron Lundgren

(Ruotsi, 1815-1875)
Egron Lundgren
(Ruotsi, 1815-1875)

EGRON LUNDGREN, akvarell, monogramsign.

Skiss. Flickporträtt. 19 x 14.

Blekt. Ej examinerad ur ram.

Alkuperä - Provenienssi

A tergo: Denna skiss av Egron Lundgren inköptes i febr 1893 från sterbhusdeltagarna efter hans lärjunge Virginia Larsson.

Lähtöhinta
3 000 SEK