TAKLAMPA, Terzani, Murano, 1900-talets andra hälft. H ca 80.

Stomme av grönmålat trä. Kupa av opakglas. Glaset etikettmärkt Made in Murano for Sergio Terzani.

Målningen med några repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK