29543

BORDSPENDYL samt KANDELABRAR, 3 delar, patinerad metall, nyresässans, sent 1800-tal.

Bordspendyl med urtavla i emalj med arabiska siffror. Otydlig märkning, bl a La Haye. Kandelabrar för fem ljus. Rikt ornamenterade med bl a akantus, kolonner och kartuscher. H 47-50.

Slitage. Urtavlan med spricka.

Lähtöhinta
2 200 SEK