296414

STRYKJÄRNSFOT samt 2 STRYKJÄRN, mässing, 1700/1800-tal.

Trähandtag. En med graverad dekor och dat 1765. Strykjärnsfot med genombruten dekor. H 12-15. Fotens L 25.

Bruksslitage. Handtag med sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK