Muut
297162

SMÖRASK MED LOCK, porfyr, Älvdalen, 1800-talets första hälft.

Rund med fasetterade kanter. Lock med knopp i metall. . H 9. Diam 12.

Slitage. Kantnagg på locket samt på kanten av asken. Troligen senare knopp.

Lähtöhinta
4 000 SEK