SPEGEL, sengustaviansk, brännmärkt APS, tidigt 1800-tal.

Bronserad. Rakform med tvådelat glas. Överdel med dekor av målningar av antikiserade figurer bakom glas. Pärlstavsdekor. H 106.

Avkortad. Slitage. Bronsering med slitage. Nött. Senare glas. Sprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK