Alberto Korda

(Kuuba, 1928-2001)
Alberto Korda
(Kuuba, 1928-2001)

ALBERTO KORDA, silvergelatinfotografi, sign o dat 1960, sent 1990-tal.

"Guerillero Heroico". 43 x 36.

Ej examinerad ur ram.

Alkuperä - Provenienssi

Enl. uppgift. inköpt av konstnärens son Dante Diaz.

Lähtöhinta
15 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet