Kellot
301089

BORDSPENDYL, förgylld mässing, Frankrike, sent 1800-tal.

Urverket märkt Vincenti, Paris. Urhuset med reliefdekor av kvinna vid trädstam. Basen med dekor av rocailler och bladverk. Pendel och nyckel finns. H 42. L 33.

Urtavla med litet nagg och sprickor. Några repor.

Lähtöhinta
9 000 SEK