URNA, keramik, jugend, Hagaström Keramik AB, Sverige, tidigt 1900-tal.

Urna med tre handtag. Utsida målad i terrakottafärg och invärtes blank olivfärgad glasyr. Dekor med organiska ornament. H. Ca 22,5 cm.

Esineen kunto

Slitage. Sprickor. Invärtes Krackeleringar. Färgbortfall. Nagg.

Mitä kuljetus maksaa?

    Kaikki hinnat ovat alustavia.

    Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

    Puhelin
    Lähetä viesti

    Huutokauppa päättyi:
    CET

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä