KONFEKTSKÅL, silver, empire, Johan Fredrik Carlsson, Norrköping, 1837. Tot. Vikt. ca 370 g.

Rund med dekor av mytologiskt djur. Hänkel med vegetativ dekor. Tripod med vegetativ dekor på stomme med roccaille fötter. D. 16 cm. H. 14 cm.

Sned fot. Slitage. Skador. Bristning.

Lähtöhinta
1 500 SEK