302036

VÄGGPENDYL, förgylld mässing, Frankrike, 1800-tal.

Dekor av lagergirlander och akantusblad. Urhuset krönt av urna med kotte. Vitemaljerad urtavla. Nyckel och pendel finns.H ca 75.

Smärre slitage och repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK