Rembrandt Harmensz van Rijn

(Holland, 1606-1669)
Rembrandt Harmensz van Rijn
(Holland, 1606-1669)

REMBRANDT HARMENSZ. VAN RIJN, etsning. Ca 1654 (Möjligen 1700-talsavdrag).

"The adoration of the Shepherds: With the Lamp". II état av II. 10,5 x 13 cm. A tergo 2 oidentifierade samlarstämplar.

Pappersförtunning a tergo. Mindre defekter.

Kirjallisuus

Björklund 54-I.

Lähtöhinta
12 000 SEK