302247

DAMARMBANDSUR, must de Cartier, VLC, 1900-talets senare hälft.

Quartz, förgyllt silver med safirglas, trefärgad urtavla i guldfärger samt krona med cabochonslipad blåsafir. Diam 2,5. Ref.nr 18 108845. Svart originalläderband. Box medföljer.

Slitage, läderarmband saknar läderhälla, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK