SÅSKANNA PÅ FAT, silver, Svenska import stämplar, 1900-tal. Tot. vikt ca 532g.

Oval kanna på fat med uppsvängt handtag. Organisk dekor. H 17. L 21.

Slitage. Repor. Något sned hals.

Lähtöhinta
2 500 SEK