Kellot
302516

FICKURSSTÄLL, 4 st, 18-1900-tal.

Ett svartlackerat med spindelurverk monterat, märkt Lepine, Paris. H 26. Två i skuret trä, varav ett i form av örn på klippa, h 18, ett i form av murgröna, h 12. Ett i glas och metall i form av ägg, h 13.

Slitage, smärre skador. Maskstunget (ej stället med örn). Urtavlan med naggar.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Fredins samling.

Lähtöhinta
2 000 SEK