Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
302516

FICKURSSTÄLL, 4 st, 18-1900-tal.

Ett svartlackerat med spindelurverk monterat, märkt Lepine, Paris. H 26. Två i skuret trä, varav ett i form av örn på klippa, h 18, ett i form av murgröna, h 12. Ett i glas och metall i form av ägg, h 13.

Slitage, smärre skador. Maskstunget (ej stället med örn). Urtavlan med naggar.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Fredins samling.

Lähtöhinta
2 000 SEK