305211

FAT, 2 st, tenn, trol Jönköping, 1700-tal.

Dekor av räfflor. Ett fat troligen av Olof Artedius, (1753-1779), Jönköping. Diam 35.

Slitage, repor, buckor, bristningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK