Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
305890

BORDSPENDYL, Louis seizestil, Frankrike, sent 1800-tal.

Bronserad mässing. Alabaster. Emaljerad urtavla märkt A la Renaissance, 49 Bould St Martin, Paris. Verket märkt Mougin. Dekor av bladverk och voluter. Urhuset krönt av urna. H 37. Pendel och nyckel finns.

Sockel med nagg. Några repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK