SERVISDELAR, 5 st, porslin, trol Samson, 1900-talets första hälft.

Terrin, 3 uppläggningsfat samt skål. Målad dekor av adliga ätten af Wirsén vapensköld.

Slitage. Skålen med lagning.

Lähtöhinta
1 800 SEK