Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
308688

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800/1900-tal.

Liggande dam i brons med duvor. På podium av sten med fötter i gulmetall. Urtavla med blomsterdekor. Märkt "Idylle Printanière par Francois Moreau (Méd d'Or)" Pendel finns. L 44, B 15, H 31.

Saknar nyckel och glas. Enstaka nagg. Anlöpningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK