Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Albert Wilhelm Rahmn

(Ruotsi, 1871-1947)
Albert Wilhelm Rahmn
(Ruotsi, 1871-1947)

ALBERT WILHELM RAHMN, 3 st, fotografier, sign.

Föreställande HM Konung Gustaf V av Sverige (osign), HM Drottning Victoria av Sverige, HKH Prinsessan Teresia av Sverige. Intyg om antagande av Hovfotograf från Konung Gustaf V till Albert Wilhelm Rahmn medföjer. 58x43 resp 57x39.

Rispor, repor, fläckar, veck, krackeleringar, skador av silverfisk.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS