312442

PUDERDOSA, emalj på sterlingsilver, Österrike 1920-tal.

Oktagonal form. Svart emalj med infällda musselformationer. Porslinslock med handmålad dekor föreställande musicerande sällskap i rokokokläder. 5,5 x 5,5.

Smärre rispor. Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK