315041

PARTI TENN, 4 delar, 1700/1800-tal.

Grötskål samt stop x 3.
Grötskål bär dat 1764, H 21, diam 26.
3 st 1800-talets första hälft, två med minnesgravyr i form av medaljporträtt av Kung Oskar I samt Kung Karl XIV Johan, bär dat 1818. H 19-20.

Bruksslitage. Märken och repor. Äldre lagningar. Sprickor. Bucklor. Minnesgravyrer.Bristningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK