August Jernberg

(Ruotsi, 1826-1896)
August Jernberg
(Ruotsi, 1826-1896)

AUGUST JERNBERG, olja på pannå, sign.

Porträtt föreställande kvinna. 32 x 24.

Ytsmuts.

Alkuperä - Provenienssi

Troligtvis tillhört Kerstin Laurin, gåva från konstsamlaren Thorsten Laurin, a tergo: "Till Kerstin på julafton 1933 från Thorsten".

Lähtöhinta
4 000 SEK