Axel Törneman

(Ruotsi, 1880-1925)
Axel Törneman
(Ruotsi, 1880-1925)

AXEL TÖRNEMAN, blyertsteckning.

"Seglen hissas". Skiss till al secco målning, sidofält i Stockholms stadhus. Bladstrl. Ej sign. cirka 51x19 cm.

Fläckar slitage, veck, någon mindre enstaka skada i bildens mitt. Ytsmuts. Oramad.

Lähtöhinta
1 500 SEK