Axel Törneman

(Ruotsi, 1880-1925)
Axel Törneman
(Ruotsi, 1880-1925)

AXEL TÖRNEMAN, akvarellskiss.

“Apoteos över Stockholm som sjöstad", skiss till freskmålning i Stockholms stadshus. Ej sign. Bladstrl. 38,5x57.

Veck i hörn, mindre reva, ytsmuts, små skador i kanter. Oramad.

Lähtöhinta
2 000 SEK