Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KOFFERT, Louis Vuitton, 1900-talets första hälft.

Monogrampräglad. Stötlister av trä. Mässingsskodda kanter. Reseetikett. Läderrem märkt "Louis Vuitton Made in France London". Invändigt fodrad med beige bomull. Invändiga lådor och fack. Invändig etikett. Handtag av mässing med märkning "A Rue Scribe Paris Louis Vuitton London 149 New Bond Street". Beslag märkta LV. L 100. B 55. H 57.

Hårt bruksslitage. Slagmärken. Tryckmärken. Repor. Rem med skada.

Lähtöhinta
30 000 SEK