Shin Kuno

(Japani, Syntymävuosi 1921)
Shin Kuno
(Japani, Syntymävuosi 1921)

SHIN KUNO, skulpturer, 3 st, koppar på trä, sign, varav två dat 1961 / 1962.

Kompositioner. Med väggfästen. 15,5x20,5-34x13

Repor, kantnagg. Märken efter etiketter.

Näyttelyt

Tokyo Gallery, Ginza, Chuo-Ku, Tokya, Japan.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet