ANDRÉ DE DIENES, fotografi. Stämplad a tergo.
Marylin Monroe på drivved. Bladstorlek cirka 26x34.
Bilden är tagen av Andre de Dienes 1949.
Äkthetsintyg medföljer, utfärdat av One West Publishing och Chuck Murphy.
Smärre slitage, ej examinerad ur ram.