KANDELABRAR, ett par, mässing, alabaster, Ny Louis XVI, sent 1800-tal.

4 svängda armar och ett ljus i toppen. Balusterformade ben, kvadratiska socklar med tassfötter. H 40.

Smärre slitage och nagg. En ljuspipa med skada.

Lähtöhinta
1 500 SEK