322553

FICKUR, 18k guld, troligen Thomas Hyde, London, tidigt 1800-tal. Vikt 85 g.

Vit emaljerad urtavla. Diam 5.

Urtavlans glas löst och med nagg, urtavla med nagg, bruksslitage, bucklor, ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
7 000 SEK