324537

BORDSPENDYL, empire, 1800-talets första hälft.

Fanerad med palisander. Urhuset uppburet av kolonner, listverk av mässing. Vitemaljerad urtavla. H 40, L 25.

Slitage. Urverket löst. Saknar bakstycke. Några sprickor. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK