Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Björk. På tredelad pelarfot. Skuren dekor. Vippbar spegel. Låda i sargen, under spegel samt på sidorna. L 84, B 52, H 150.

Slitage. Fläckar, repor, trycksvärta. Sidolådor sitter fast. Anlupet glas.

Lähtöhinta
2 500 SEK