325111

BORDSPENDYL, marmor och mässing, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal.

Rosatonad marmor. Beslag av mässing. Krönt av urna med girlander. Urtavla med målad blomdekor.

Sprickor i marmor. Smärre nagg. Pendel och nyckel saknas. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK