Kellot
32865

BORDSPENDYL, nyrenässans, 1800-tal.

Metall. Bronserad. Runt urhus på rektangulär sockel med hänklar. Krönt med bl.a. yxa. Ena sidan dekorerad med man hållandes en falk. H 37. Nyckel och pendel medföljer.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK