SKÅP, trol Tyskland, omkr 1800.

Mahogny fanérad. Underede med dörrpar, ovanliggande skrivinredning med rullkaff. Överdel med dörpar, innan förliggande hyllinreding. Dörrpar med innan förliggande hyllinrdning. Dekor av skurna medaljonger med allegoriska motiv. lösa delar medföljer. L 110, b 223, h 192 Nyckel finns.

Slitage, repor, sprickor, maskstunget, delar saknas.

Lähtöhinta
18 000 SEK