334684

VÄGGUR, rokokostil, märkt Westerstrand Töreboda, 1900-talets första hälft.

Bronserad samt förgylld skuren dekor i rocailler. H ca 72. Pendel medföljer.

Slitage. Färgbortfall. Sliten bronsering. Krackeleringar. Utbytt bakstycke. Ägare inskription på baksidan. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK