335906

BORDSPENDYL, marmor och mässing, Louis XVI-stil, "Charmeur" av Francois Moreau, Frankrike, omkring 1900.

Amor med två duvor. Bronserad. På Marmorsockel med fyra mässingsfötter. Urtavala i emalj. Pendel finns. L ca 37. H ca 32. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Anlöpningar. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK