SÅSSNIPA PÅ FOT, silver, empire, Carl Lindström, Borås 1829. Vikt ca gram.

Delvis godronnerad med uppsvängd pip och handtag, välvd delvis godronnerad fot. H 15.

Slitage, repor, lagning undertill fot vid skruv samt vid handtagsfästen. Foten med graverade initialer och lodangivelse.

Lähtöhinta
3 000 SEK